Jakie świeże produkty zamawiamy przez internet?

Wyciskarka do soków

Od kilku lat rynek e-commerce bardzo dynamicznie się rozwija. Dominują przede wszystkim artykuły trwałego użytku, jak odzież, obuwie, sprzęt AGD, sprzęt audio-wideo, meble. Pandemia i związane z nią obostrzenia sprawiły, że wiele osób zaczęło zamawiać także przez internet artykuły spożywcze. Wielu konsumentów doceniło zalety tych zakupów i korzysta z takiej opcji także po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią.

Zalety kupowania żywności przez internet

Każdy wie, że robiąc większe zakupy dla rodziny musi poświęcić na nie dużo czasu. Dojazd do supermarketu, znalezienie miejsca do parkowania i przejście przez wszystkie alejki zajmuje nawet 2 godziny lub więcej. Dodatkowo zakupy te trzeba zapakować do samochodu, a potem wnieść do domu.

Robiąc zakupy w realu trzeba się liczyć także z wyższymi wydatkami. Ulegając trikom marketingowym (promocje, kup więcej za mniej) bardzo często kupujemy produkty, które nie są nam potrzebne w najbliższym czasie. To sprawia, że suma do zapłacenia w kasie jest znacznie wyższa od tej zakładanej pierwotnie.

Zakupy dokonywane przez internet zajmują zaledwie kilka minut, a wybór jest przemyślany i ogranicza się naprawdę do tego, co jest nam potrzebne.

https://e-spar.com.pl/kategoria/produkty-swieze/1105

Świeże produkty online

Duże sklepy spożywcze prowadzą także sprzedaż internetową, co umożliwia klientom zamawianie świeżych produktów online. Dzięki temu oszczędzają czas, pieniądze i nie muszą dźwigać ciężkich siatek. Od zamówienia do dostawy mija zaledwie kilka godzin. Oferta jednak ograniczona jest do produktów znajdujących się w ofercie sklepu stacjonarnego.

Czytaj również  Warzywa paczkowane - czy są zdrowe?

Coraz większą popularnością cieszą się zakupy świeżych warzyw i owoców dokonywane przez kooperatywy. To grupa ludzi, która zamawia przez internet warzywa i owoce od okolicznych rolników. Dzięki dużym zamówieniom mogą negocjować niższe ceny i mają pewność, że warzywa i owoce są rzeczywiście świeże. Droga od producenta do konsumenta jest najkrótsza z pominięciem wszystkich pośredników.

Świeże produkty online nie ograniczają się tylko do warzyw i owoców. Przez internet można kupić także wędliny, mięso, sery, jogurty i inne produkty. Najczęściej dostawa będzie zrealizowana w dniu następnym, ale nie ma się co obawiać o ich świeżość. Zamówione towary zostaną zabezpieczone woreczkami chłodzącymi, dzięki czemu nie zmienią się ich właściwości smakowe i odżywcze nawet przy wysokich temperaturach.

Możliwość zamawiania produktów spożywczych przez internet sprawia, że nie jesteśmy skazani tylko na ofertę najbliższych sklepów. Możemy zamówić najlepsze truskawki z Kaszub lub świeże ryby bałtyckie prosto od rybaków.

Niektórzy obawiają się kosztów związanych z dostawą. Obawy te są nieuzasadnione, ponieważ sklepy online najczęściej ustalają minimalną kwotę zakupów powyżej której dostawa jest darmowa. Z reguły kwota ta wynosi 100 zł. Większym ograniczeniem może być natomiast waga przesyłki. Trzeba pamiętać, że kurier dostarczy pod drzwi tylko paczkę do 32 kg. W przypadku cięższego zmówienia paczkę należy podzielić na mniejsze.

Czytaj również  Żywność bio/ekologiczna za i przeciw