Jak walczyć z uczuleniem

Jak walczyć z uczuleniem?

Alergia raczej nie jest groźna dla naszego życia, ale jest po prostu nieprzyjemna. Jesienią i zimą również nie można od niej odetchnąć, ale szczególnie dokuczliwa jest wiosną. Problemem jest także sprzątanie domu, gdyż uczulać mogą także zapachowe środki myjące. W związku z tym warto mieć w domu lek przeciwalergiczny, np. Allegra.

Czym jest alergia? Jak działa lek Allegra?

Alergia to nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na czynniki zewnętrzne, która objawia się uporczywym katarem, problemami z oddychaniem, egzemami skórnymi i związanym z tym złym samopoczuciem. Schorzenie zazwyczaj ma charaktery przewlekły, gdyż wywołują je czynniki, których często trudno uniknąć w codziennym życiu. Mogą to być pyłki traw, białko skorupiaków, sierść kota albo roztocza, czyli rzeczy, na które powinniśmy być obojętni. Organizm produkuje wtedy duże ilości histaminy, która działa szybko i dotkliwie. Gwałtownie rozszerzają się naczynia krwionośne, obkurczają się mięśnie dróg oddechowych – zaczynamy kichać i pojawia się wodnista wydzielina z nosa, a oczy swędzą i zaczynają łzawić. W takiej sytuacji trzeba zażyć lek hamujący wydzielanie histaminy, np. Allegra.

Jak radzić sobie z alergią? Kiedy sięgnąć po Allegrę?

Jeśli objawy alergiczne nie są zbyt uciążliwe, a często jest tak zanim alergeny zaatakuje, wystarczy płukanie nosa i oczu solą fizjologiczną. Samo przepłukanie nosa z alergenów, które unoszą się w powietrzu bardzo często przynosi ulgę. Jeżeli problem dotyka jedynie oczu dobrym rozwiązaniem są krople z substancją przeciwalergiczną. Jeśli to nie pomaga, trzeba tabletki przeciwalergiczne. W aptece kupimy Allegrę, czyli przeciwhistaminowy lek zawierający chlorowodorek feksofanadyny. Preparat stosowany jest u dorosłych i u dzieci (dopiero od 12. roku życia) w leczeniu objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), takich jak: kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Tabletki przeciwalergiczne dostępne bez recepty stosuje się raz na dobę. Najlepiej przyjmować je wieczorem, by uniknąć działań niepożądanych, czyli senności, zmęczenia i znużenia.

Czytaj również  Wszystko co powinieneś wiedzieć o kawie

Co robić przy silnej alergii? Czy Allegra wystarczy?

Niezależnie od tego, jak bardzo alergia jest dotkliwa, warto wybrać się do specjalisty. Doświadczony lekarz może zlecić wykonanie testów alergicznych, dzięki czemu lepiej poznamy naszego wroga. Lekarze dysponują także zdecydowanie szerszym wachlarzem leków przeciwalergicznych. Może się także okazać, że Allegra nie wystarczy i będziemy musieli zażywać leki wziewne, ułatwiające oddychanie w trakcie ataku alergii. Jeżeli objawy są dotkliwe, lekarz z pewnością zaproponuje odczulanie, które nie zawsze jest skuteczne. Warto jednak spróbować tej metody – być może nasz organizm dobrze zareaguje i pozbędziemy się uciążliwych objawów.

Jeśli alergia zaatakuje zacznijmy z nią walczyć, by odzyskać komfort życia. Zażyjmy Allegrę i zadbajmy o siebie, by mieć siłę na zmaganie się z nieprzyjemnymi dolegliwościami.