Właściwości żyworódki

Kosmetyki i leki oparte na naturalnych wyciągach roślinnych cieszą się coraz większą popularnością. Jak się okazuje, niektóre rośliny posiadają wiele prozdrowotnych właściwości i są nieocenione w leczeniu wielu dolegliwości. Jedną z takich niezwykłych roślin jest żyworódka pierzasta. Dlaczego warto ją stosować ? Kiedy może się okazać niezwykle pomocna?

Żyworódka – lek z Twojego domu!

Pochodząca z Madagaskaru żyworódka pierzasta  to właściwie popularna i bardzo dekoracyjna roślina doniczkowa kalanchoe, którą z pewnością wiele z nas posiada na parapecie czy balkonie. Liście żyworódki  pierzastej są bogate w takie składniki jak: potas, cynk, krzem, miedź, selen, mangan, żelazo, a także sporą ilość witaminy C. Wyciąg żyworódki pierzastej to doskonały, naturalny sposób na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a także doraźna pomoc w różnych problemach zdrowotnych.

Na jakie problemy pomaga żyworódka pierzasta?

Bogactwo składników odżywczych w niezwykłym sukulencie pomaga w wielu problemach zdrowotnych. Warto sięgać po wyciągi z tej rośliny w okresie jesienno- zimowym, ponieważ doskonale wzmacnia naturalną odporność organizmu, a także pomaga zwalczyć wirusy, dzięki działaniu przeciwzapalnemu. Wyciąg z tej wyjątkowej rośliny pomaga również w odtruwaniu wątroby oraz pozbywaniu się toksyn z organizmu. Stosowanie żyworódki pierzastej jest szczególnie ważny dla osób z problemami krążenia, wykazując działanie łagodzące. Ponadto, pomoże w naturalnym uregulowaniu poziomu cukru we krwi.

Czytaj również  Termometr tradycyjny czy bezdotykowy?

Żyworódka pierzasta to również naturalne wsparcie w leczeniu paradontozy, a także w leczeniu przerostu prostaty u mężczyzn. Właściwości rośliny pomagają zwalczyć bóle głowy, stawów oraz kręgosłupa, a także wspierają regenerację organizmu po przebytych infekcjach i operacjach. Żyworódka pierzasta, podobnie jak aloes, doskonale wpływa na pracę układu trawiennego oraz leczy stany zapalne błon śluzowych. Miąższ z żyworodki pierzastej  to doskonały opatrunek na trudno gojące się rany, odleżyny, obrzęki czy oparzenia.

Właściwości regenerujące oraz łagodzące pozwalają przyspieszyć proces gojenia oraz zmniejszyć dolegliwości. Sok, napar czy maść oparta na naturalnych wyciągach z żyworódki pierzastej jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje reakcji alergicznych. Warto wiedzieć, że nie należy hodować żyworódki pierzastej, jeśli posiadamy koty. Nieuważne zjedzenie rośliny przez kota, może spowodować bardzo poważne problemy z jego zdrowiem.

Jak się zatem okazuje, niepozorna żyworódka pierzasta  to wyjątkowa roślina o prozdrowotnych właściwościach, zyskująca coraz większe uznanie.

Stosowanie maści, naparu czy wyciągu z żyworódki pierzastej z pewnością pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie organizmu, a także pomoże w walce z wieloma dolegliwościami oraz urazami. Żyworódka pierzasta to nie tylko piękna ozdoba parapetu, kwietnika, tarasu czy balkonu, ale prawdziwy, roślinny hit. Warto wypróbować cudowną moc kalanchoe przy dolegliwościach zamiast od razu biec do apteki po leki.

Czytaj również