Wypad na weekend? Co zabrać ze sobą

Soczewki kontaktowe

Tydzień pracy bywa tak ciężki, że marzymy o tym, by wyjechać na weekend. Kiedy taka okazja się nadarza, wtedy zaczynamy się stresować. Dlaczego? martwimy się o to, co ze sobą zabrać i jak się spakować, by poszło to sprawnie. Jeśli nosimy soczewki kontaktowe, musimy pamiętać o wszystkich akcesoriach i zapasowych szkłach.

Jak spakować walizkę na weekend?

Zanim zabierzemy się do pakowania, przygotujmy sobie listę rzeczy, które chcemy i musimy zabrać. Jeśli tego nie zrobimy, może się okazać, ze zapomnieliśmy bielizny na zmianę czy soczewek kontaktowych. Wyobrażamy sobie weekend z okropnym bólem głowy wywołanym słabym widzeniem? Po pierwsze, musimy mieć przy sobie dokumenty i portfel. Nawet jeśli czegoś zapomnimy, możemy to kupić. Oczywiście, pod warunkiem, że będziemy mieć pieniądze. Po drugie, pamiętajmy o telefonie komórkowym i ładowarce. Wyjeżdżając, musimy mieć kontakt z rodziną. Poza tym, potrzebne nam będą ubrania i kosmetyki. Znawcy tematu radzą, by zabrać ze sobą małą liczbę ubrań w podobnej gamie kolorystycznej, by móc stworzyć z nich zestawy. Oczywiście, dobór spodni czy spódnic zależy od pory roku. Jeśli jest chłodno, zabierzmy ciepła kurtkę lub parkę z kapturem, która uchroni nas przed wiatrem czy deszczem. Jeśli jedziemy na przykład do SPA, pamiętajmy o ubraniach i dodatkach przeznaczonych do korzystania ze strefy wellness, czyli stroju kąpielowym, klapkach na basen i czymś wygodnym, w co będziemy mogli się przebrać po wyjściu z wody (na przykład bluza i luźne spodnie). Warto także wziąć coś eleganckiego, co przyda się w czasie romantycznej kolacji. Sprawdzi się ładna koszula i naszyjnik.

Czytaj również  Dyskretne dodatki do makijażu

przechowywanie soczewek

Pakujemy kosmetyczkę. Perfumy, soczewki i cała reszta

Wyjeżdżając na weekend, ograniczmy ilość kosmetyków. Zbierajmy próbki kremów i balsamów, które zastąpią kosmetyki w dużych butelkach. Jeśli takowych nie mamy, przelejmy żel czy tonik do mniejszych pojemników. Pamiętajmy o małym opakowaniu pasty do zębów, miniaturce perfum i małej odżywce do włosów. Panie włożą do walizki także makijażowe niezbędniki, czyli podkład, puder, róż, małe cienie, a także kredkę do brwi i tusz do rzęs. Osoby, które noszą soczewki kontaktowe, muszą pamiętać o wszystkich niezbędnych akcesoriach. Po pierwsze, zabierzmy zapasowe soczewki. Może przecież się zdarzyć, że przypadkiem upuścimy soczewkę i jeśli nie będziemy mieć zapasowych, możemy mieć problem wynikający ze złego widzenia. Jeśli używamy soczewek systematycznej wymiany, pamiętajmy o płynie do czyszczenia i pojemniku, w którym przechowujemy soczewki. Nie zabierajmy ze sobą dużej butelki płynu. W sklepach znajdziemy płyn o pojemności 100 ml, który w zupełności wystarczą. Dobrym rozwiązaniem są małe zestawy turystyczne, w skład których wchodzą: pęseta, pojemnik na soczewki oraz 2 podłużne pojemniki na płyn do soczewek.

Porzucając okulary na rzecz soczewek, musimy pamiętać, by zabierać ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria. Włóżmy je do kosmetyczki, gdy wybieramy się za miasto. Jeśli sporządzimy listę niezbędnych rzeczy i wszystko spakujemy, wypad na weekend na pewno będzie udany.

Czytaj również  Jak wybrać dobrą kiełbasę?