Szczoteczka elektryczna do zębów – największe zalety

Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z manualnej szczoteczki do zębów i skorzystanie z możliwości, jakie stwarza jej elektryczny odpowiednik. Warto więc zadać sobie pytanie o to, czy mamy do czynienia z modą, czy też szczoteczka elektryczna do zębów jest rzeczywiście rozwiązaniem bardziej wartościowym. Które z jej zalet wydają się najbardziej przekonujące?

Po pierwsze – dokładność

Szczoteczki elektryczne dały się poznać jako te, które są w stanie usunąć płytkę nazębną znacznie dokładniej niż ma to miejsce w przypadku modeli manualnych. Znacznie lepiej radzą sobie choćby z oczyszczaniem kieszonek dziąsłowych. Przeszkodą nie są dla nich również przestrzenie międzyzębowe. Nie jest to zaskakujące. Modele elektryczne wykonują znacznie więcej ruchów w ciągu minuty niż szczoteczki manualne. Różnice mogą imponować nawet tym osobom, które mają szczególnie duże wymagania w tym zakresie. O ile szczoteczką manualną jesteśmy w stanie wykonać do 200 ruchów na minutę, o tyle szczoteczka elektryczna do zębów jest ich w stanie wykonać nawet do 5000. Mówimy przy tym jedynie o ruchach czyszczących, bo tak zwanych ruchów pulsacyjnych może być w ciągu minuty nawet 40000. Nowoczesne szczoteczki elektryczne są dodatkowo wyposażone w czujnik siły nacisku, dzięki któremu włosie podczas szczotkowania jest dociskane do powierzchni zębów z odpowiednim natężeniem.

Czytaj również  Co to są cannelloni i lasagne? Poradnik dla początkujących kucharzy

Po drugie – ekonomiczność

Mocną stroną szczoteczek elektrycznych jest możliwość stosowania wymiennych końcówek. W przypadku modeli manualnych nikt nie ma wątpliwości, co do tego, że każdy domownik musi mieć swój egzemplarz. Jeśli chcemy przetestować szczoteczkę elektryczną do zębów, a obawiamy się wyższych kosztów z tym związanych, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby kupić tylko jeden model. Dzięki wymiennym końcówkom każdy domownik będzie mógł korzystać z tej samej szczoteczki nie narażając swojego zdrowia na niebezpieczeństwo.

Po trzecie – łatwa obsługa

Wiele osób rezygnuje z nowoczesnych rozwiązań nawet, jeśli ich skuteczność nie budzi żadnych wątpliwości. Na szczęście, lęk przed korzystaniem z elektrycznej szczoteczki do zębów nie jest w żaden sposób uzasadniony. Mamy do czynienia z rozwiązaniem, którego obsługa jest na tyle nieskomplikowana, że bez trudu mogą ją opanować zarówno dzieci, jak i seniorzy. Osoby ciekawe tego, czy naprawdę dobrze myją zęby, mogą korzystać też ze specjalnych aplikacji zsynchronizowanych ze szczoteczką. Te pokazują, jak efektywna jest higiena jamy ustnej i zwracają uwagę na ewentualne niedociągnięcia.

Po czwarte – wyższy poziom higieny jamy ustnej

Użytkownicy szczoteczek manualnych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mycie zębów można uznać za prawidłowe przede wszystkim wtedy, gdy zajmuje nie mniej niż 120 sekund. Mało kto decyduje się jednak na korzystanie ze stopera, aby mieć pewność, że przestrzega tej zasady. Kupując szczoteczkę elektryczną do zębów nie trzeba już jednak obawiać się, że myje się zęby za krótko. Mechanizm daje znać dokładnie po dwóch minutach, że czas szczotkowania upłynął.

Czytaj również  Jakie owoce warto jeść zimą?