Rezonans stochastyczny – pionierska metoda rehabilitacji i treningu

Zabiegi rehabilitacyjne

Rezonans stochastyczny to innowacyjny, nowatorski zabieg, wykorzystywany w treningu sportowców, a także rehabilitacji wielu schorzeń i zaburzeń o podłożu psychicznym, ortopedycznym czy neurologicznym. Terapia przynosi skuteczne, trwałe rezultaty będące efektem stymulacji układu nerwowo-mięśniowego. Poznaj nowoczesną metodę terapii i dowiedz się, kto może z niej skorzystać.

Na czym polega rezonans stochastyczny?

Rezonans stochastyczny to określenie, które ukuto w 1981 roku do opisu periodyczności epok lodowcowych. Technicznie, termin ten służy przedstawieniu układu dynamicznego, zewnętrznych sygnałów i szumów, występujących także w układach bistabilnych. W medycynie stosunkowo niedawno odkryto, że działanie rezonansu stochastycznego można również wykorzystywać w terapii i profilaktyce.

Podczas zabiegu lekarz stawia pacjenta na urządzeniu, które przypomina swoim wyglądem bieżnię. Maszyna wykonuje stochastyczne (losowe, nieschematyczne) ruchy we wszystkich kierunkach, wprawiając ciało pacjenta w drganie i poruszenie. Dzięki zlokalizowanym w mięśniach, ścięgnach i ciele receptorom, mózg otrzymuje nowe informacje. Przetworzenie otrzymanych danych sprawia, że mózg uczy się szybciej reagować na sygnały z otoczenia. Inne rezultaty treningu wykorzystującego rezonans stochastyczny to mi.in.:

  • lepsza koncentracja,
  • poprawa refleksu i koordynacji ruchów,
  • panowanie nad odruchami,
  • uwolnienie endorfin,
  • poprawa przemiany materii w tkance kostnej oraz zwiększenie gęstości kości,
  • aktywacja rdzeniowych generatorów rytmu i w konsekwencji odzyskanie zdolności chodzenia.
Czytaj również  Odżywki i suplementy dla sportowców

Rezonans stochastyczny – leczone schorzenia

Rezonans stochastyczny jest wykorzystywany na dwa sposoby:

  1. Profilaktycznie – jako wsparcie treningu u zawodowych i amatorskich sportowców, którzy chcą zapobiec kontuzjom, a także poprawić swoje wyniki,
  2. Jako wsparcie rehabilitacji w licznych schorzeniach neurologicznych i ortopedycznych, w szczególności dotyczących zaburzeń ruchu, np. ataksja (czyli zaburzenie równowagi), choroba Parkinsona, nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD), pacjenci po operacjach ortopedycznych.

Terapia rezonansem stochastycznym jest dla Ciebie? Zgłoś się po pomoc

Dziś rezonans stochastyczny jest stosowany w ponad 250 ośrodkach szpitalno-rehabilitacyjnych w całej Europie. Warto podkreślić, że terapia jest nie tylko wyjątkowo skuteczna, ale również bezpieczna i może być stosowana u dzieci i dorosłych w każdym wieku. Wejdź na stronę https://hej.mielec.pl/pl/651_materialy_partnera/65571_rezonans-stochastyczny-jedna-terapia-na-dolegliwosci-ortopedyczne-i-neurologiczne.html i zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat zabiegu.