Pielęgnacja skóry zimą- podstawowe zasady

Zima nie jest łaskawa dla naszej skóry. Niska temperatura, mroźny wiatr oraz przegrzane pomieszczenia w domu i pracy to dla niej prawdziwe wyzwanie. Zaczerwienienie, nadmierne przesuszenie, rozszerzone naczynka to tylko niektóre z objawów swoistego buntu naszej skóry na skrajne warunki. Jak zatem wspomóc skórą podczas zimowych miesięcy? O czym należy pamiętać?

Po pierwsze: nawilżenie

Narażona na działanie skrajnych temperatur skóra może się nadmiernie przesuszyć. Warto więc zadbać o prawidłowy poziom nawilżenia na wielu etapach. Przede wszystkim o odpowiednio nawilżone powietrze. Niewiele możemy zdziałać w przypadku przebywania na zewnątrz czy w biurze, ale w naszym domu możemy wspierać skórę poprzez stosowanie nawilżaczy powietrza. Sezon grzewczy nie jest łaskawy dla skóry, a odpowiedni stopień nawilżenia powietrza może znacznie poprawić jej kondycję.
Kolejnym etapem jest odpowiednia dieta i pielęgnacja. Stosowanie silnie nawilżających kremów resibio, nawet jeśli akurat nie wychodzimy z domu jest absolutną podstawą pielęgnacji skóry w okresie zimowym. Nawilżający krem resibio oraz dostarczenie odpowiedniej ilości wody, korzystnie wpłynie na stan naszej skóry. Picie co najmniej 1,5 litra wody dziennie jest niezbędne nie tylko latem, ale także w okresie zimowym. Może mniej odczuwamy pragnienie i bardziej wolimy rozgrzewające i aromatyczne herbaty czy napary ziołowe, jednak woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a także nawilżenia naszej skóry.

Czytaj również  4 sprawdzone sposoby na potliwość stóp

Po drugie: ochrona

Skóra zimą wymaga szczególnej troski i ochrony. Trudno sobie wyobrazić, że w mroźny dzień wyjdziemy na spacer w samej bluzce. Jednak jeśli chodzi o naszą skórę, tak właśnie postępujemy, co gorsza zapominamy czasem nawet i ubrać bluzkę! Wydaje się nieprawdopodobne? Właśnie tak czuje się na skóra wystawiona na działanie zimnego, mroźnego powietrza bez odpowiedniej ochrony.
Jak więc powinno się „ubierać „ skórę zimą? Nie możemy zapomnieć o żadnej warstwie. Wychodząc z domu ubieramy bluzkę, sweter oraz kurtkę lub płaszcz. Nasza skóra potrzebuje więc kremu nawilżającego resibio czyli bluzki, kremu ochronnego czyli swetra, oraz płaszcza w postaci balsamu do ust. Takie warstwy pozwolą naszej skórze przetrwać zimę w dobrej kondycji.
Krem nawilżający resibio oraz specjalny krem ochronny z filtrami na zimę to absolutne minimum dla naszej skóry. Balsam do ust, który natłuszcza je i chroni również jest niezbędny, ponieważ skóra ust jest o wiele cieńsza niż skóra twarzy i dużo słabiej znosi niskie temperatury. Warto sprawdzić czy krem do twarzy zawiera naturalne oleje roślinne, witaminę E oraz filtry chroniące przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Krem do twarzy resibio o działaniu nawilżającym i ochronnym, doskonale sprawdzi się w okresie zimowym. Zima nie musi być trudna dla naszej skóry, jeśli właściwie zadbamy o największy organ naszego ciała.

Czytaj również  Polecane kosmetyki hotelowe