Lwia zmarszczka – jak walczyć z problemem?

jak pozbyc sie lwiej zmarszczki

Lwia zmarszczka, nazywana także lwią bruzdą, to jedna lub kilka pionowych, równoległych bruzd umiejscowionych na czole pomiędzy brwiami. Nadaję one twarzy gniewny i surowy wygląd, a pojawiają się w coraz młodszym wieku. Ich przyczyną jest silnie działający mięsień marszczący brwi. Lwia zmarszczka staje się bardziej widoczna z wiekiem, kiedy skóra wiotczeje. Wówczas nawet w spoczynku bruzdy są widoczne. Jednym ze sposobów na pozbycie się tego defektu jest wypełnienie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym.

Jak wygląda zabieg wypełniania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym?

Wypełnienie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym to zabieg, który wymaga znieczulenia miejscowego. Najczęściej stosuje się specjalny krem znieczulający lub zastrzyk z preparatu stosowanego do znieczuleń stomatologicznych. Po znieczuleniu do skóry wstrzykiwany jest preparat kwasu hialuronowego. Zabieg wykonywany jest przy użyciu igły, którą nakłuwa się skórę wzdłuż bruzd. Zamiast igły można zastosować cienką kaniulę, którą wkłuwa się po jednej stornie bruzdy, co pozwala na rozprowadzenie preparatu liniowo. Następnie lekarz wykonuje masaż skóry, który ułatwia równomierne rozłożenie preparatu.

Jakie są efekty wypełnienia lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym?

Od razu po zabiegu widoczne jest spłycenie bruzd między brwiami. Skóra w miejscu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego jest znacznie gładsza i wygląda młodziej. Jednak podczas pracy mięśnia marszczącego brwi bruzdy nadal są widoczne. Po kilku tygodniach od zabiegu kwas hialuronowy w naturalny sposób zwiększa swoją objętość, dzięki czemu efekt jest jeszcze bardziej widoczny. Skóra w rejonie wkucia jest widocznie odmłodzona, zagęszczona i gładsza. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko opuchnięta, zaczerwieniona i bolesna. Istnieje też możliwość pojawienia się krwiaków w miejscu wkłucia igły. Zazwyczaj po kilku dnach dolegliwości ustępują. Siniaki goją się po 10-14 dniach.

Czytaj również  Wada wymowy u dorosłych, wstydliwy problem, który można wyleczyć

Ostateczny efekt widoczny jest po 3-4 tygodniach od zabiegu. W przypadku, gdy nie jest on zadowalający, można wykonać zabieg dodatkowy. Taka stopniowa korekcja zapewnia bardziej naturalny wygląd i satysfakcjonujący efekt. Osobom przed 40 rokiem życia zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, natomiast osoby starsze zwykle wymagają 2 lub 3 zabiegów.

Po zabiegu należy dwa razy dziennie smarować skórę kremem kojącym i masować okolice podania preparatu. W przypadku pojawienia się siniaków, można zastosować żel przyspieszający ich wchłanianie. Po ustąpieniu zaczerwienia, bolesności opuchlizny można powrócić do stosowanej wcześniej pielęgnacji skóry. Jednak należy pamiętać o stosowaniu na dzień kremów ochronnych z wysokim filtrem, np. SPF50.

Efekt zabiegu utrzymuje się około 6-8 tygodni. Po tym czasie należy wykonać zabieg podtrzymujący, do którego stosuje się mniejsze ilości preparatu. Wypełnienie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym pozwala skutecznie zlikwidować ten defekt, jednak należy pamiętać, że palenie papierosów może znacząco skrócić czas działania preparatu. Zdrowy tryb życia i stosowanie kremów z filtrem pozwala na dłużej zachować efekty zabiegu.