Leki przeciwbólowe, które warto mieć w podróży

opokan

Ból bywa trudny do zniesienia i łatwo może odebrać nam radość i chęć życia. Kiedy dopadnie nas w podróży, nie możemy się położyć i przeczekać. Warto mieć przy sobie lek przeciwbólowy, który przerwie nasze cierpienie. Jaki specyfik wybrać? Czy Opokan to dobry wybór?

Dlaczego coś nas boli? Czy warto brać Opokan?

Ból to istotny sygnał ostrzegawczy, który informuje, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Ból to bardzo nieprzyjemne doznanie zmysłowe spowodowane urazem lub chorobą. Nigdy nie jest pożądany, ale czasami zaskakuje nas w najbardziej nieodpowiednim momencie, na przykład w podróży. W takich okolicznościach dyskomfort oraz nieprzyjemne odczucia fizyczne i psychiczne są szczególnie dokuczliwe. Silny ból może powodować wymioty i nudności, znaczne pogorszenie stanu psychicznego osoby cierpiącej oraz chęć wycofania się z życia społecznego. Jeśli dolegliwości bólowe utrzymują się długo, trzeba iść do lekarza. Kiedy wystąpi nagły i ostry ból, wywołany stanem zapalnym, musimy sobie pomóc, zażywając lek przeciwbólowy, na przykład Opokan, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym.

Co pomaga na ból? Opokan i inne leki przeciwbólowe

Kiedy zaboli nas głowa, próbujemy przeczekać, a po leki przeciwbólowe sięgamy dopiero wtedy, gdy ból jest bardzo silny. Nie jest to dobra metoda, gdyż lek nie zadziała natychmiast, a w tym czasie cierpiący człowiek sięga po następną dawkę. Rozsądniej wziąć tabletkę od razu, gdy pojawią się dolegliwości. Podobnie postępujemy, gdy bolą nas plecy. Jeśli mamy zwyrodnieniowe problemy z kręgosłupem, wystarczy kilka godzin spędzonych w niewygodnej pozycji w podróży, by poczuć nieprzyjemne dolegliwości. Po kilku godzinach nie wiemy, jak usiąść, by poczuć ulgę. W takiej sytuacji koniecznie sięgnijmy po Opokan, który likwiduje bóle kostno-stawowe i mięśniowe. Tego typu ból najczęściej wywołany jest przez stan zapalny. Należy wspomnieć, iż w organizmie wytwarzane są prostaglandyny – substancje, które pełnią wiele różnych, istotnych funkcji fizjologicznych i których produkcja zwiększa się w trakcie procesu zapalnego, a za ich syntezę odpowiada enzym – cyklooksygenaza (COX). COX występuje w dwóch formach: COX-1 i COX-2. Forma COX-2 odpowiada za wytwarzanie prostaglandyn uczestniczących w procesach zapalnych i powodujących powstawanie bólu, obrzęków i gorączki, a zawarta w Opokanie substancja działa silniej na COX-2, czyli skutecznie likwiduje ból. Można go stosować, gdy bolą nas plecy, stawy i mięśnie lub gdy odczuwamy bóle reumatyczne.

Czytaj również  Pomysły na ciekawe połączenia owoców i warzyw na soki z wyciskarki

Ból to nieprzyjemna przypadłość, której wszyscy doświadczyliśmy. Chcąc sobie pomóc, zażyjmy leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne (na przykład Opokan) i spróbujmy odpocząć, nawet w podróży.