Jaką saszetkę biodrową wybrać

Bez wątpienia męskie saszetki biodrowe robią ostatnio furorę. Jest tak pewnie za sprawą popularności mody z lat 80. XX wieku, ale też dlatego, że to po prostu praktyczne i, wbrew pozorom, uniwersalne rozwiązanie. Jednak saszetka saszetce nierówna. Jakie są w ogóle dostępne i jaką warto wybrać?

Elementy saszetek, na które warto zwrócić uwagę

Zacznijmy od wielkości. Mały portfel i klucze zmieszczą się nawet w takiej niewielkiej. Jeśli natomiast lubisz mieć przy sobie nieco więcej rzeczy – kilka par kluczyków, może butelka wody, czy zapasową torba na zakupy, musisz zdecydować się na nieco większą. Pomyśl też o swojej budowie ciała – żeby nie zaburzyć saszetką jego proporcji. Jeśli jesteś obfitym mężczyzną – zbyt mała będzie  cię optycznie poszerzać, a jeśli jesteś drobnej budowy – wielka saszetka męska sprawi komiczne wrażenie torebki przypiętej do paska.

Zwróć także uwagę na suwak. Nerka powinna mieć mocne i wygodne zamknięcie, co uchroni cię przed zgubieniem dokumentów lub ich kradzieżą. Przyda się także dodatkowa klapa zakrywająca zamek.  Może być też ich kilka – każdy do osobnej kieszonki – łatwiej zapanujesz nad uporządkowaniem w niej rzeczy. Ważny jest także pasek – po pierwsze powinien być proporcjonalny do wielkości saszetki, a po drugie naprawdę dobrze wyregulowany i w długości, która da radę objąć cię w pasie, żeby saszetka mogła luźno ułożyć się na biodrze zamiast wrzynać w ciało..

Czytaj również  Pieluchy tetrowe, flanelowe i bambusowe. Które wybrać?

Sportowa czy elegancka?

Wybierając nerkę, zwróć także uwagę na styl, w którym jest wykonana. Możemy kupić taką w stylu sportowym, która będzie idealna do luźnej stylizacji, na przykład podczas spaceru czy wycieczki. Takie saszetki produkują firmy słynące z dobrej jakości odzieży sportowej. Wodoodporne  i z dobrą regulacją świetnie nada się na wyprawę górską czy rowerową.

W sklepach znajdziemy także saszetki skórzane, które są bardziej eleganckie. Może nie nadają się do garnituru, ale za to dobrze będą wyglądać do dżinsów i skórzanych butów w tym samym kolorze. Te skórzane zwykle są niewielkie, dyskretne – i tak właśnie powinno być.

Saszetka męska na biodro to praktyczny sposób na urozmaicenie swojej stylizacji. Podkreśla męski styl i pomieści portfel, klucze, a nawet nada się podczas nieco bardziej oficjalnego spotkania.