Jak zamawiać w sklepie spożywczym przez internet?

kobieta kupująca przez internet

Popularność zakupów online rośnie z roku na rok. Do tej pory prym wiodły przede wszystkim zakupy ubrań, czy elektroniki. Jednak wraz z pojawieniem się pandemii COVID-19 coraz więcej osób interesuje się zakupami online produktów spożywczych.

Coronavirus szansą dla branży online

Pandemia, która wybuchła na początku tego roku, spowodowała znaczne wzrosty sprzedaży w sklepach online. Przyspieszyła ona digitalizację w handlu, oraz przyspieszyła podejmowanie decyzji niezdecydowanych do wejścia w ten segment handlu. Obostrzenia oraz ograniczenia w handlu stacjonarnym spowodowały wzrost zainteresowania handlem online wśród konsumentów. Klienci lubią swobodę w zakupach, a aktualnie tylko zakupy online, np. w https://e-spar.com.pl/, taką oferują.

Handel spożywczy online

Jeszcze klika miesięcy temu zakupy spożywcze online nie cieszyły się dużą popularnością. Oferta sklepów nie była zbyt bogata, a sklep spożywczy online był tylko dodatkiem do działalności podstawowej. Obecnie sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Wiele firm spożywczych wprowadziło i rozwija tę odnogę handlu. Klienci mają do wyboru firmy o zasięgu ogólnopolskim, jak również lokalnych dostawców. Największymi firmami ogólnopolskimi na rynku są Frisco, Auchan i Tesco oraz Żabka. Dostarczają one towar na terenie całego kraju.

Zakupy w sklepie spożywczym online nie różnią się wiele od innych sklepów online. Sklepy są zbudowane intuicyjnie i wybór oraz zakup towarów jest bezproblemowy. Asortyment oferowany przez sklepy online jest bogaty i w zasadzie odpowiada asortymentowi dostępnemu stacjonarnie. Sklepy są wyposażone w wyszukiwarkę produktów, dzięki której szybko i sprawnie znajdziemy interesujące nas produkty.

Czytaj również  Jaką saszetkę biodrową wybrać

Sklep spożywczy online może również posiadać w ofercie alkohol oraz tytoń, oczywiście dostępne dla osób pełnoletnich po odpowiedniej weryfikacji wieku. W sklepach spożywczych online możne zamawiać świeże warzywa, oraz mięso. Sklepy dbają o to by produkty docierały do klienta świeże i nieuszkodzone. W zależności od regulaminu sklepu brakujący towar, który został zamówiony, może być zastąpiony przez odpowiednik tej samej jakości oraz ceny.

Sklepy oferują szybką dostawę, przeważnie w ciągu 24 godzin, oraz akceptują wszystkie dostępne możliwości płatności. Dostawa, przeważnie za zakupy powyżej 100 PLN, jest oferowana za darmo. Dostawy są realizowane za pomocą zewnętrznych firm kurierskich, albo za pomocą własnego transportu. Możliwy jest też odbiór osobisty w punkcie, jeżeli taki jest dostępny.

Zakupy spożywcze online to niewątpliwie przyszłość dla branży. Za niedługo każda szanująca się sieć handlowa będzie posiadała w swym biznesie odnogę zajmującą się handlem online. Jest wiele powodów dla których warto kupować online. Główną zaletą to przede wszystkim oszczędność czasu, możliwość większej kontroli wydatków, nie wydajemy pieniędzy impulsywnie, a przemyślanie. Dodatkowo oszczędzamy swoje zdrowie, ponieważ nie musimy dźwigać sami zakupów.