Jak urządzić przedpokój ?

Wąski, o niewielkiej powierzchni, za to z wielkimi oczekiwaniami w stosunku do przechowywania różnorodnych rzeczy – to chyba najbardziej trafny opis przeciętnego przedpokoju. Trudności z jego urządzeniem przy zachowaniu funkcjonalności oraz dobrego stylu są bardzo częste, jednak jest kilka trików, które sprawdzą się w każdym przedpokoju.

Jak dobierać meble?

Nie można wyobrazić sobie przedsionka bez trzech podstawowych mebli przedpokojowych: szafy na ubrania, szafki na buty oraz miejsca do siedzenia. Szafa na ubrania powinna być obszerna, ponieważ wieszane w niej ubrania są bardzo często duże pod względem objętości, jak np. jesienne i zimowe płaszcze. Często trafiają tam również ubrania, na które nie ma miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Z tego względu szafa powinna być naprawdę sporych rozmiarów. Najlepszym rozwiązaniem jest poświęcenie pewnej wolnej przestrzeni i wykonanie szafy wbudowanej w ścianę. Dzięki temu zachowana zostanie wizualna estetyka, a domownicy zyskają dodatkową przestrzeń do przechowywania ubrań.

Szafka na buty powinna zapewniać porządek chowanego do niej obuwia. Sprawdzą się tu wielopoziomowe pręty, które nie tylko wprowadzą porządek, ale przede wszystkim dadzą możliwość wizualnego przeglądu całej zawartości szafki.

Podczas doboru siedziska do przedpokoju warto rozważyć połączenie tego mebla z np. wspomnianą wcześniej szafką na buty. Tym samym zaoszczędzona zostanie wolna przestrzeń, natomiast samo siedzisko może okazać się obszerniejsze niż tradycyjny stołeczek.

Czytaj również  Mrożone mieszanki warzyw i owoców - co możesz z nich zrobić

Jak wizualnie powiększyć przedpokój?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na barwy – ciemne kolory sprawią, że małe pomieszczenia, wizualnie skurczą się jeszcze bardziej. Dlatego warto postawić na biele, szarości oraz kremy i beże. Powinny się one pojawić zarówno na samych ścianach, jak i na meblach. By całość nie wyszła mdła, warto postawić na nieco ciemniejsze dodatki.

Innym sprytnym trikiem jest połączenie podłogi przedpokoju z przylegającym do niej pokojem. Dopełnieniem będzie brak drzwi pomiędzy nimi, który sprawi, że wizualnie pomieszczenia połączą się pod kątem wizualnym w jedną, spójną całość.

Kolejnym sprawdzonym i dobrze znanym rozwiązaniem będzie duże lustro. By nie wykorzystywać w tym celu dodatkowej przestrzeni, można je zamontować na wcześniej wspomnianej szafie. Warto również zwrócić uwagę, by lustro odbijało zarówno jasne elementy, jak i wychodziło na inne pomieszczenie. Powiększenie przedpokoju bez jego remontu, gwarantowane!

Stylowe dodatki do przedpokoju

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie w domu, w jakim znajduje się gość wchodzący domu. Warto więc pokazać rodzinną atmosferę, która w nim panuje. Umieszczenie rodzinnych zdjęć w stylowych ramkach sprawi, że każdy już od progu witany będzie uśmiechniętymi wizerunkami domowników.

Warto również postawić na śmieszne elementy jak np. wieszak w kształcie liter ułożony w napis „Home”. Równie stylowa i oryginalna będzie specjalna skrzynka, zamykana na zatrzask w której odwieszać można drobne przedmioty jak np. klucze, a w specjalnej przegródce odłożyć przeniesioną korespondencję.

Czytaj również  Mrożone mieszanki warzyw i owoców - co możesz z nich zrobić