Dyskretne dodatki do makijażu

jakie wybrac soczewki kolorowe

Okazuje się, że doskonałym – efektownym, ale jednocześnie dyskretnym, dodatkiem do makijażu mogą być soczewki kontaktowe zmieniające kolor oczu. Efekt końcowy może być niezwykle ciekawy. Poza tym każda kobieta od czasu do czasu marzy o małej zmianie w swoim wyglądzie. Czy warto więc sięgnąć po takie soczewki? Czym się sugerować podczas wyboru?

Soczewki zmieniające kolor oczu – dla kogo?

Wiele osób przekonanych jest, iż soczewki kontaktowe przeznaczone są jedynie dla osób z wadami wzroku. Nie jest to jednak prawda. Od jakiegoś czasu na rynku zakupić można bowiem soczewki kolorowe, które mogą nosić nawet osoby z całkowicie zdrowymi oczami. Wcześniej należy wykonać jedynie odpowiednie badanie u okulisty. Pewne problemy występują niekiedy w przypadku osób o oczach brązowych, gdyż na tak ciemnej barwie nowy kolor bywa po prostu niezbyt widoczny. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są jedynie kolory bardzo intensywne, wręcz nienaturalnie wyglądające.

Soczewki kolorowe dostępne są oczywiście w kilku wariantach, które określają długość ich noszenia. Wszystko uzależnione jest od specyfikacji producenta. Trzeba też pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie przekraczać zalecanego czasu użycia, gdyż może to tylko zaszkodzić oczom.

Czytaj również  Jaką saszetkę biodrową wybrać

Na jaki kolor postawić?

Kolor to oczywiście kwestia przede wszystkim gustu. Dobrany w umiejętny sposób będzie prezentować się bardzo efektownie, zwłaszcza w połączeniu z estetycznym makijażem. Odcieni na rynku jest bardzo dużo. Dlatego też warto wcześniej zapoznać się z katalogami lub poprosić sprzedawcę o darmowe próbki. Odważne osoby mogą postawić na mocniejsze kolory, obok których nie będzie można przejść obojętnie. Równie dobrze sprawdzają się jednak klasyczne barwy – błękitna, zielona czy brązowa.

Rodzaje soczewek kolorowych

Wyróżnia się trzy podstawowe typy soczewek kolorowych. Pierwszym z nich są soczewki podkreślające naturalną kolorystykę tęczówki. W takim przypadku soczewka nie zasłania jej, a jedynie nadaje tęczówce inny odcień. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią swoją barwę tęczówki i chcą jedynie uwydatnić jej kolor. Efekt końcowy jest jak najbardziej naturalny.

Drugi rodzaj to soczewki całkowicie zmieniające kolor oczu (z ang. Opaque). Pozwalają one na większe możliwości zmiany barwy, nawet u osób posiadających nieco ciemniejsze tęczówki. Soczewki tego rodzaju najlepiej sprawdzają się w warunkach przyciemnionego światła, kiedy źrenica nie musi zbyt mocno się zwężać. Wówczas ryzyko “prześwitywania” naturalnego koloru spada niemal do zera. Warto jednak pamiętać, że nie każdy kolor (w szczególności bardzo ciemny) można zamienić na dowolną inną barwę. Z koloru ciemnobrązowego ciężko jest np. uzyskać niebieski czy zielony. Soczewka bowiem zawsze musi przepuszczać światło, a więc również naturalny kolor tęczówki.

Czytaj również  Pieluchy tetrowe, flanelowe i bambusowe. Które wybrać?

Ciekawym pomysłem są też soczewki powiększające oko. Ich zadaniem jest podkreślenie naturalnego piękna przez zwiększenie powierzchni tęczówki. Pigment szkła kontaktowego wykracza wówczas znacznie poza jej obszar. Soczewki tego typu mogą mieć także różne zabarwienie. Prezentują się dość naturalnie, gdyż pigment rozłożony jest w sposób równomierny, a także zawiera imitacje plamek i żyłek znajdujących się na oczach.