Artykuły higieniczne dla dzieci

Artykuły higieniczne dla dzieci

Odpowiednia higiena dziecka to podstawa w jego pielęgnacji. wpływa ona bezpośrednio na jego zdrowie oraz prawidłowy rozwój. W aptekach i sklepach kosmetycznych dostępny jest szeroki wybór artykułów, które pozwolą zadbać prawidłowo o dziecko. Będą to pieluszki jednorazowe lub wielorazowe, z różnymi wzorami, a także chusteczki nawilżane, podkłady higieniczne, szczotki do włosów, wszystkie przybory do czyszczenia jamy ustnej oraz przyrządy do obcinania paznokci.

Artykuły higieniczne dla dzieci do codziennej pielęgnacji

Odpowiednia higiena, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci jest bardzo ważna, ponieważ nie mają one w pełni rozwiniętego układu odpornościowego, a przez to są bardzo podatne na wszelkie infekcje i podrażnienia.
Podstawą higieny malucha jest jego regularne przewijanie. W tej czynności dużą rolę odgrywa przewijak , a także odpowiedni dobór pieluszek, dopasowanych rozmiarem do maluszka. Każda zmiana pieluszki wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry dziecka, natłuszczania i nawilżania wrażliwego naskórka.
W codziennych kąpielach malucha warto zwrócić szczególną uwagę na oczyszczenie oczu, uszu, nosa i pępka, a także ciemieniuszki na głowie.
Przy tych czynnościach niezbędne będą patyczki higieniczne do uszu, ze specjalnymi końcówkami.

Czytaj również  Nie trać wzroku przez zaćmę: wskazania i przebieg leczenia

Jakie jeszcze artykuły higieniczne dla dzieci są niezbędne w codziennej pielęgnacji?

Bardzo ważne jest również systematycznie obcinanie paznokci, aby dziecko nie podrapało się w czasie zabawy. Najlepiej do tego celu użyć specjalnych nożyczek przeznaczonych dla niemowląt. Można także użyć specjalnych obcinaczy.
W codziennej pielęgnacji nie wolno zapominać o higienie jamy ustnej maleństwa. Do tego celu należy zaopatrzyć się w małe i delikatne szczoteczki, a także w odpowiednie pasty, które mają przyjemny, owocowy smak.

Na co zwracać uwagę przy wyborze artykułów higienicznych dla dzieci?

Artykuły higieniczne dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne i przyjemne w dotyku. Materiały, z których są wykonane muszą być najlepszej jakości, posiadać niezbędne atesty i w miarę możliwości miękkie, aby nie powodować żadnych podrażnień.

Jakie jeszcze artykuły higieniczne będą niezbędne do pielęgnacji dzieci?

Każdy rodzic powinien zaopatrzyć się w podkłady higieniczne, które stosuje się jako jednorazowy podkład na materac. Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został on wykonany, a także ile warstw zawiera. Można zaopatrzyć się również w papier toaletowy, specjalnie zaprojektowany dla dzieci. Jest on znacznie delikatniejszy niż tradycyjna rolka i odpowiedni nawet do bardzo wrażliwej skóry. Przeważnie jest także specjalnie nawilżany. W codziennej pielęgnacji maluszka nie można zapomnieć o chusteczkach higienicznych, które powinno się mieć po ręką zawsze, zwłaszcza podczas podróży, a także delikatne płatki kosmetyczne do przemywania twarzy dziecka. Warto również zaopatrzyć się w plastry dla dzieci, często kolorowe i w różne wzory.

Czytaj również  Leki przeciwbólowe, które warto mieć w podróży