4 sposoby na przeziębienie – dowiedz się, jak szybko wrócić do formy

4 sposoby na przeziębienie – dowiedz się, jak szybko wrócić do formy

Zdarza się, że spodziewając się wyższej temperatury, rano zbyt cienko się ubierzemy i marzniemy. Wystarczy osłabienie odporności i mocniejszy powiew chłodnego wiatru, by się przeziębić. Najczęściej zarażamy się wirusem, a leczenie przebiega objawowo, co oznacza, ze musimy po prostu pozbyć się dolegliwości. Jak walczyć z przeziębieniem? Co zażywać? Czy czarny czosnek pomoże?

Jak walczyć z chorobą? Sięgnąć po miód czy czarny czosnek? Po pierwsze – odpocznij!

Zmęczony organizm nie ma sił na walkę z chorobą, więc przede wszystkim trzeba odpocząć. Nie chodzi o to, by nie iść do pracy, ale przede wszystkim zrezygnować z wszystkich aktywności. Najlepiej po prostu połóżmy się do łóżka. Nie oglądajmy telewizji czy nie czytajmy książek, a śpijmy. Najlepszym sposobem na walkę z infekcją jest wygrzanie się w ciepłym łóżku. Dzięki temu zregenerujemy siły i uwolnimy się od bólu, a organizm będzie na tyle silny, by walczyć z wirusami.

Zanim sięgniemy po czarny czosnek. Kąpiel jest dobra na wszystko!

Nasze babcie mówiły, że chory człowiek musi się spocić i wskoczyć do łóżka. Dużo w tym prawdy, bo leczenie przeziębienia należy rozpocząć od kąpieli w gorącej wodzie. Można także zrobić sobie specjalną, oczyszczającą kąpiel. Wlewamy do wanny gorącą wodę, a do niej dorzucamy po szklance sody oczyszczanej, soli morskiej, soli Epsom a także pół szklanki octu jabłkowego oraz 1 łyżkę oleju kokosowego. Przed wejściem do wanny najlepiej wypić herbatę imbirową, żeby się bardziej spocić. Gorąca woda i imbir otworzą pory, dzięki czemu ciało oczyści się z toksyn. W wodzie powinno się spędzić 20 minut. Po wyjściu z wanny wypijamy szklankę ciepłej wody, ubieramy piżamę i wskakujemy do łóżka.

Czytaj również  Leki przeciwbólowe, które warto mieć w podróży

Dary natury na przeziębienie. Miód, czarny czosnek i imbir

W czasie przeziębienia warto sięgnąć po dary natury. Wypijmy rozgrzewającą herbatę z lipy lub suszonych malin. Kiedy męczy katar, spróbujmy inhalacji. Do miski z gorącą wodą dodajmy kilka kropli olejku z mięty pieprzowej lub eukaliptusa i wdychajmy aromatyczną parę wodną. Nie zapominajmy o jedzeniu – w końcu mamy mieć siły do walki w chorobą. Do delikatnych potraw możemy dodać cebulę, żurawinę, oregano oraz propolis, które są uważane za naturalne antybiotyki. Produkty te mają silne działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Szczególnie polecany jest czarny czosnek, czyli zwykły czosnek, który przez ponad miesiąc poddawany jest odpowiedniej temperaturze (powyżej 60°C) i dużej wilgotności – w wyniku tego procesu zmienia kolor, smak, strukturę i zapach oraz właściwości – substancje aktywne i składniki mineralne stają się lepiej przyswajane. Co bardzo ważne, traci swój ostry smak (zyskuje aromat wędzonej śliwki) i specyficzny zapach. Czarny czosnek ma działanie prozdrowotne, co wynika z wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Wykazuje także silne działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Nie tylko czarny czosnek. Ostateczne starcie – leki na przeziębienie bez recepty

Dobrym sposobem na pokonanie przeziębienia jest połączenie domowych metod walki z lekiem na przeziębieniem, który bez recepty kupimy w aptece. Wybierzmy taki, który działa kompleksowo i zwalcza zarówno gorączka, ból gardła i głowy, jak i katar. W leku powinny znaleźć się składniki aktywne, np. paracetamol, feniramina i witamina C.

Czytaj również  Soczewki kontaktowe – lepszy wybór od okularów?

Przeziębienie można szybko pokonać. Wystarczy wziąć gorącą kąpiel, zjeść czarny czosnek i położyć się do łóżka, by odpocząć i nabrać sił. Nie zapomnijmy także o skutecznym leku przeciwzapalnym, który kupimy bez recepty.